4 patarimai, kaip teisingai laikyti kvepalus

4 patarimai, kaip teisingai laikyti kvepalus>

Įsigijote kvepalus su maloniu kvapu, kuris puikiai atspindi jūsų asmenybę? Tokiu atveju nepamirškite jų tinkamai laikyti. Jei nežinote, kaip tai padaryti, įkvėpkite mūsų straipsniu. Paruošėme jums keturis patikrintus patarimus, kaip laikyti kvepalus ir į ką atkreipti dėmesį.

Patarimas Nr. 1: Svarbiausia - tinkama vieta

Vieta, kur laikote kvepalus, labai veikia jų kokybę. Norėdami išvengti jų sugadinimo, atkreipkite dėmesį į šiuos detalius:

Idealus yra sausas ir tamsus kampelis

Didžiausi kvepalų priešai yra drėgmė, stipri saulės šviesa ir vanduo, kurie sukelia chemines reakcijas. Jos gali sutrikdyti kvapo struktūrą ir sukelti greitą kvapo išgaravimą.

Po pirkimo suraskite kvepalams vietą toje namų dalyje, kur yra tamsu ir sausa. Pavyzdžiui, tai gali būti miegamasis arba drabužinė.

Palikite kvepalus originalioje pakuotėje

Po pirkimo nereikia per daug manipuliuoti kvepalais. Jei nebūtina, nepilkite jų į kitą talpą. Vietoj to, palikite juos originaliame flakone ir dėžutėje, kuri apsaugos juos nuo saulės spindulių ir kitų išorinių veiksnių.

tiziana-terenzi-kirke

šaltinis: Koku.lt

Patalpinkite kvepalus į apatinį r shelfį

Tai paprastas kvepalų laikymo taisyklė, kurią daugelis dažnai pamiršta. Jei flakoną padėsite ant viršutinio r shelfio, jis bet kada gali nukristi ir sugadinti. Be to, kvepalai gali išsilieti ant kilimo, drabužių ar grindų, palikdami dėmę, kurios jau nebegalėsite išvalyti.

Kvepalų laikymas apatinėje lentynoje padės išvengti daugelio nereikalingų rizikų ir užtikrins, kad jie visada būtų po ranka.

Eksperto patarimas

Blogiausia vieta kvepalams laikyti yra vonia, kur dažnai būna aukštas drėgmės lygis ir stipriai svyruoja temperatūra, kas gali paveikti kvapo kokybę.

Patarimas nr. 2: Venkite netinkamo kvepalų naudojimo

Kai kurie žmonės mano, kad kratymas padeda kvepalui maksimaliai išreikšti savo kvapą. Tačiau tai nėra tiesa. Tokie veiksmai su produktu sukelia burbuliukų atsiradimą, kurie vėliau sukelia oksidaciją ir daugybę kitų problemų, kaip, pavyzdžiui, cheminių ryšių sunaikinimą ir kvapo pasikeitimą.

Pirkite mažesnį buteliuką kelionėms

Kadangi jau žinote, kad kvepalų kratymas sukelia problemų, galbūt klaustumėte, ką daryti keliaujant. Jei norite pasiimti savo mėgstamą kvapą į atostogas, įsigykite jo mažesnį variantą arba perpilstykite dalį į pakartotinai užpildomą purškiklį.

Atidarykite kvepalus tik tada, kai norėsite juos naudoti

Laikykite flakoną uždarytą, kol būsite pasiruošę naudoti kvepalus. Jei atidarysite jį, pavyzdžiui, kad išbandytumėte, jis pradės oksiduotis. Pradėjus oksidacijos procesą, turėsite maždaug dvejus metus, kad jį sunaudotumėte. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, su labai jautriais kvapais, šis laikotarpis gali būti dar trumpesnis.

bottega-veneta-illusione

šaltinis: Koku.lt

Patarimas Nr. 3: Reguliariai tikrinkite kvepalus

Toaletiniai ir parfumuoti vandenys turi daug ingredientų, kurie su laiku gali pakeisti jų kvapą arba spalvą. Prieš naudojimą visada kruopščiai patikrinkite produktą ir naudokite šias patarimų nuorodas:

Stebėkite kvepalų spalvą

Kitokia spalva gali rodyti, kad kvapas keičiasi ir mažėja jo kokybė. Todėl pagalvokite, kur gali būti problema, ir užduokite sau šiuos klausimus: 

  • Ar užtikrinote tvirtą ir gerą buteliuko uždarymą po kvepalų naudojimo?
  • Ar laikote produktą tamsioje ir sausoje vietoje?
  • Ar kvepalai nėra pernelyg seni?
  • Ar teisingai elgiatės su kvapu?

Ar žinojote, kad...

....ideali temperatūra kvepalams laikyti yra 15–20 °C? Aukštesnės temperatūros gali sukelti greitesnį jų sugadinimą.

Sutelkkite dėmesį į kvapą

.Po atidarymo kvepalų kvapas gali su laiku pasikeisti. Dažniausiai jis praranda savo stiprumą ir tampa švelnesnis. Tačiau, jei kvapas tampa nemalonus arba labai skiriasi, nustokite jį naudoti. Labai tikėtina, kad jis oksidavosi dėl netinkamo laikymo.

Patikrinkite buteliuką

Buteliuko pagrindinė užduotis – apsaugoti kvapą nuo išorinių veiksnių, tokių kaip oras, drėgmė ar vanduo. Po pirkimo, todėl patikrinkite buteliuką. Įsitikinkite, kad jis nėra įtrūkęs, sulūžęs ar kitaip mechaniškai pažeistas. Jei taip, perpilkite kvapą į kitą indą su purkštuvu, kurį galėsite sandariai uždaryti.

Patarimas Nr. 4: Pasirinkite tinkamus kvapus

Saugos trukmę taip pat lemia pats kvapo tipas. Galioja taisyklė:

Gėlės ir vaisių kvapai turėtų būti naudojami iškart po pirkimo

Gėlės ir vaisių aromatai išlieka trumpiau nei sunkesni prieskonių tonai. Po kelių mėnesių nuo atidarymo jie gali susilpnėti, todėl jų nešvaistykite. Jei juos naudotumėte tik pavasarį ir vasarą, o sezono pabaigoje liktų, gerai uždarykite juos ir laikykite saugiai. Kitais metais pasistenkite juos sunaudoti.

jean-paul-gaultier

šaltinis: Koku.lt

Sunkesni prieskonių ir rytietiški kvapai išlieka ilgiau

Kokybiški prieskonių kvepalai, kuriuose yra tokių ingredientų kaip vanilė, cinamonas, tabakas, pačiuliai, sandalmedis ar smilkalai, turėtų išlaikyti intensyvų kvapą net po vienerių ar dvejų metų. Tačiau tai galioja tik tuo atveju, jei jie yra tinkamai laikomi.

Nepaisant ilgesnės išsilaikymo trukmės, nerekomenduojame po kelių naudojimų ilgam laikui atidėti produkto. Visada yra rizika, kad jis praras savo spalvą arba kvapą.

Kvepalų laikymas šaldytuve – taip ar ne?

Kvepalų laikymas šaldytuve yra tema, apie kurią ilgą laiką diskutuojama. Kai kurie teigia, kad tai yra idealus sprendimas, ypač vasarą, kiti yra kategoriškai prieš. Kur yra tiesa?

Ar galite kvapą laikyti šaldytuve, priklauso nuo jo tipo. Šaltas aplinkos klimatas puikiai tinka, pavyzdžiui, kolonjai ar tualetiniam vandeniui. Tačiau kvepalų švelnią struktūrą gali sugadinti. Todėl geriau juos laikyti ant lentynos arba sausoje spintelėje, kur temperatūra yra pastovi.

Pasirinkite kvapą, kuris pabrėš jūsų asmenybę

Dabar, kai žinote, kaip teisingai laikyti kvepalus, laikas pasirinkti tinkamą kvapą. Peržvelkite Koku.lt pasiūlymą ir įsigykite kvapą, kuris pabrėš jūsų asmenybę ir kurį galėsite dėvėti tiek darbe, tiek mokykloje ar vakarėliuose.